Kategorie: Články

KŘESŤANSKÁ KONFERENCE 2013

Československá Křesťanská Konference Praha 2013

Letošní Česko-slovenská konference v Praze, organizovaná KMS, byla již 26 v pořadí. Je to až neuvěřitelné, jak ten čas rychle běží. První setkání křesťanů, před čtvrt stoletím, se konala v kongresovém sále Paláce kultury, kde se v téže době totalitního režimu konaly sjezdy někdejší KSČ. To už je opravdu hodně dávno. To letošní oslavné setkání křesťanů, se konalo v Pražské Lucerně, kde jsme měli rovněž možnost být před osmnácti léty. To tehdy, oproti letošnímu setkání, Lucerna praskala ve švech. Ale je to přirozené, vždyť některé věci stagnují a máme naději, že tato stagnace, je předzvěstí určitého stupně zralosti, nejen české církve. Měli jsme možnost zúčastnit se sobotního programu, ale nejen to. Mohli jsme též presentovat náš klub, formou presentačního stánku, kde jsme hovořili s mnohými účastníky, kterým jsme tak mohli přiblížit práci našeho klubu, mezi nevěřícími i církvemi. Velké pozornosti se těšily, námi vyrobené reklamní tabule s fotografiemi, průřezu historie klubu, které jsme s Evou pro tento účel vyrobili. Zájem byl též o promítaná videa, avšak největším přínosem byly bezesporu osobní rozhovory.  Vlastně jsme ani nečekali tak velký zájem a jen s lítostí, jsme si povzdechli, že nebyla možnost presentační stánek zrealizovat dříve. Leč věříme, že vše má svůj čas a taktéž přinese svá ovoce. Byli jsme osloveni a povzbuzeni mnoha lidmi, s kterými jsme se mohli seznámit a navázat možnost spolupráce v budoucnu.

Rovněž vlastní program konference byl velmi pestrý, obohacený radostnými chválami, bohatou nabídkou témat a řečníku, spolu s inspirativním výkladem písma. K nejznámějším patřili Michal Klesnil, Štefan Horn, Martin Moldán, Peter Čuřík a další. K zlatým a velmi žádaným programům, bylo vystoupení slovenské kapely Tymothy, kteří vedli nedělní chvály.

Ač unaveni, přec velmi povzbuzeni, odjížděli jsme s nadšením, vždyť cíle KMS jdou ruku v ruce s vizemi Road 146, totiž, mimo jiné, o službu Božímu lidu a snaha o prohloubení vztahu mezi křesťany a úsilí o probuzení. Vždyť pole jsou zralá ke žni, ale dělníků málo…

Kéž i náš klub se může podílet více povzbuzen na misijním poli, nejen v naší zemi.

Jurek a Eva


zde odkaz na fotky:  http://varadira.rajce.idnes.cz/Praha_KMS_2013/

zde odkaz na video:  http://www.youtube.com/watch?v=EbzCcX1QXy4

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

stránek . . . .